linoryt na Youtube

Zachęcam was do tego, by zobaczyć mój najnowszy linoryt na Youtube.

Jeśli chcecie, to pokazaną w filmie pracę graficzną już teraz możecie kupić online: klik

Opublikowałam niedawno krótki film, w którym pokazuję, jak krok po kroku tworzę grafikę artystyczną w technice linorytu. Myślę, że temat może zainteresować wielu pasjonatów twórczej aktywności. Mam nadzieję, że także was.

Ekspresyjna praca graficzna

Przygotowując linoryt skupiałam się na tym, by jego stylistyka zachowała surowy klimat. Uważam, że jest on typowy dla graficznych technik druku wypukłego i w przypadku linorytu sprawdza się doskonale. Zarazem chciałam, by nie była to praca przywodząca na myśl twórczość przypadkową lub prymitywną. Zaplanowany efekt postanowiłam uzyskać poprzez zastosowanie ekspresyjnych linii o rysunkowym charakterze. To one sprawiły, że grafika nie wydaje się być wyłącznie banalnym przedstawieniem ludzkiej twarzy. Praca zdaje się funkcjonować niemal na granicy sztuki przedstawiającej oraz abstrakcji.

linoryt youtube

Istotna okazała się również starannie przygotowana matryca. Nie składała się ona wyłącznie z jednego standardowego kawałka linoleum. Opisywaną formę graficzną wykonałam łącząc sześć niewielkich płytek PCV. Ślady szczelin, powstałych pomiędzy poszczególnymi kawałkami tworzywa, okazały się być dostrzegalne również na finalnej odbitce graficznej. Pozbawione farby fragmenty grafiki sprawiły, że prosta z pozoru grafika stała się kompozycją o bardziej złożonym i interesującym charakterze.

Tutaj możecie przeczytać więcej na temat tego, co to jest linoryt.

2 myśli do „linoryt na Youtube”

  1. Jesteś artystką z prawdziwego zdarzenia. Nie dość, że masz wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia linorytu, to jeszcze potrafisz w ciekawej formie przedstawić proces tworzenia. Przypadkowo trafiłam na Twój blog, szukając nietuzinkowych dekoracji do domu. Jest co oglądać i podziwiać! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.