Ewelina Szostakiewicz

ewszostakiewicz@gmail.com

Nazywam się Ewelina Szostakiewicz. Linorytem.pl jest stroną internetową, która pełni rolę mojego wirtualnego portfolio. Dodatkowo jest to także mój osobisty blog – miejsce, które pozwala mi na niezależne publikowanie tekstów o tematyce związanej z kulturą, sztuką i społeczeństwem. Jeśli choć odrobinę interesuje cię współczesna polska ilustracja, to jestem przekonana, że treści, które tu udostępniam, uznasz za wartościowe.

ewelina szostakiewicz, grafika warsztatowa

Kontakt

Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane współpracą. Chętnie podejmę się zadań związanych z tworzeniem prac takich jak ilustracje do książek, czasopism lub dla portali internetowych. Napisz do mnie także, jeśli jesteś zainteresowały zakupem, któryś z moich gotowych linorytów lub ręcznie robionych książek. Dostępne w chwili obecnej linoryty i prace introligatorskie można również zakupić, dokonując zamówienia online: SKLEP

Jednak pamiętaj, że najbardziej zależy mi na kontakcie z czytelnikami bloga, którzy tak samo jak ja są pasjonatami sztuki. Jeśli więc chcesz mi zadać jakieś pytanie lub podzielić się swoją opinią, to nie zwlekaj dłużej. Czekam na wiadomość: ewszostakiewicz@gmail.com

Ewelina Szostakiewicz – sztuka i blogowanie

Chociaż już dosyć długo jestem pełnoprawną posiadaczką tytułu magistra sztuki, to wciąż mam problem z tym, by nazwać się artystką. Uważam, że określenie to jest odbierane w sposób negatywny. Bycie artystą jest niemal równoznaczne z byciem dziwakiem i lekkoduchem. W zupełności nie zgadzam się z taką opinią, jednak w najmniejszym nawet stopniu nie dziwi mnie jej obecność w naszej kulturze. Osoby tworzące projekty wizualne często za bardzo skupiają się na procesie twórczym, lekceważąc przy tym widza. Tak jakby nie zdawały sobie sprawy, że tworzenie dzieła, które nie znajdzie swojego odbiorcy to czynność pozbawiona sensu. Sytuacja taka doprowadza do powstawania ogromnej przepaści między twórcami i resztą społeczeństwa. Zwykli ludzie nie odnajdują w działaniach współczesnych artystów interesujących propozycji. W związku z tym wielokrotnie zniechęcają się do sztuki. Uznają, że jest ona niezrozumiała i niepotrzebna.

szo szo ewelina szostakiewicz

Bardzo zależy mi na tym, by tworzone przeze mnie ilustracje okazały się propozycją docenioną przez widzów. Jednak nigdy nie zgodzę się na to, by wykonywać prace, które będą nawet w najmniejszym stopniu niezgodne z moimi wartościami lub posiadanym przeze mnie poczuciem estetyki. Uważam, że współczesna polska ilustracja jest w stanie zaproponować rozwiązania, które będą łączyły w sobie wysoką wartość artystyczną oraz formę interesującą dla widza.

szoszo.pl szostakiewicz

Jedną z moich największych pasji jest ręcznie robiona książka. To właśnie ona pozwala mi na to, by praca nad jednym przedmiotem, łączyła w sobie wszystkie interesujące mnie dziedziny sztuki, takie jak rysunek, ilustracja, linoryt oraz typografia.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Ewelina Szostakiewicz

.

.

.

Fajne rzeczy są też na moim Instagramie: